Epoksi zemin kaplama çeşitleri bakımında yüksek performans gösteren bir zemin kaplama türüdür. Genellikle endüstriyel alanlarda kullanılan bir üründür. Kullanılan alanlarda mevcut betonu korumak, antibakteriyel özelliği ilede temizlik açısından kolay bir zemin kaplama türüdür. Bu yazımızda epoksi kaplama türlerinden bahsedeceğiz.

Kaç çeşit epoksi varıdr?

Epoksi zemin kaplama’larda bir kaç konuda yapılan hatalar vardır. En önemlisi kullanmak istediğiniz ürünün doğru ürün olduğunu bilmeniz gibi. Mesela proje’de direk epoksi boya yapılacak diye bir fikir ortaya atılıyor fakat epoksi boya ve epoksi kaplama arasında ciddi fark vardır. Ana ürün olarak kullanılan 4 çeşit epoksi sismi vardır.

4 ana kullanılan epoksi türü vardır. Bunlarda epoksi boya uygulaması bir KAPLAMA değildir. Genellikle bu yönde bir hata yapılıyor. Sonra uygulana alan hedefine uygun zemin kaplama yapılmadığı için kullanıcıların şikayetleri oluşmaktadır.

ÜRÜNLER ARASINDA FARKLILIKLAR NELERDİR?

Epoksi zemin çeşitleri bu konuda her ürünün kendine özel kullanım alanları vardır. Mesela bir üretim tesisinde tekstürlü epoksi kaplama yapamazsınız. Nedeni ise bu ürün yüzeyi dokulu bir üründür ve üretim alanlarında temizlik vb. konularda şikayet gelebilecek bir üründür.

Bir örnek daha vermek gerekirse yüksek trafik olan bir zeminde Epoksi Boya uygulaması yapamazsınız. Çünkü bu ürün ince kalınlıkta bir üründür ve yoğun trafikte zeminden kalkma gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu tür sorunları ortadan kaldırmak için kesinlikle doğru kişilerden bilgi akışı sağlama çok mühimdir.

DOĞRU ÜRÜNÜ NASIL BİLECEĞİZ?

Epoksi zemin çeşitlerini incelerken ilk önce hangi sektörde olduğunuz ve bu konuda alt kol olarak yapılacak alanın kullanım şekli sizi doğru noktaya götürecektir. Özellikle üretim tesislerinde kullanılacak ürünün cinsi ve sistemi çok önemlidir.

Epoksi zemin kaplamaları yüksek performanslı olmasına rağmen doğru ürün doğru yerde kullanılmaz ise bu konuda yapılan kaplama hızlı deformasyon gösterecek ve şikayetleriniz çıkacak. Bunun için doğru bir epoksi ürünü seçmeniz için bizim ile iletişime geçerseniz detaylı olarak bilgilendirme ile doğru ürün hizmeti almış olursunuz.