Epoksi zemin hazırlığı bir epoksi uygulamada yüksek performans gösteren bir zemin kaplama ürünüdür. Epoksi zemin hazırlığındaki konuları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Reçine esaslı çift kompenatlı olan bu reçineler ile yapılan zemin kaplama’larda birkaç önemli detaylar vardır. Bunların en başında doğru bir zemin hazırlığı yapılmasıdır.

ZEMİN HAZIRLIĞI

Bunların en başında zemin etüdü çok önemlidir.
Yapılacak Epoksi zemin kaplama’da performansını önemli ölçüde belirler.

BETON SİLİM VE TEMİZLİK UYGULAMASI

Epoksi zemin kaplama uygulamasında yapılacak kaplama öncesi beton hazırlığı sırasında ilk beton kalite ölçümü yapılmalı ve ona göre silim işleminin nasıl olacağı belirlenir. Zemin hazırlığı aşamasında yüzeydeki parça kalıntıların çok iyi temizlenmesine dikkat edilmesi gerekir. Bu bağlamda tesislerin kapalı olması iş programının ilerleyişi açısında önemlidir.

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMADA ASTAR UYGULAMASININ ÖNEMİ

Epoksi zemin kaplama öncesinde astar uygulamasının betona sağlam bir şekilde yapışması ilk önemli aşamadır.
Beton emiciliği ve yüzeyin iyi hazırlanması yapılacak epoksi kaplama’nın sonucunu belirler.
Silim aşamasında betondaki agregalara ulaşıp zemin kaplamayı sonrasında yapmak çok büyük performans sağlar.
Eğer doğru bir zemin hazırlığı yapılmaz ise astar uygulaması düzgün bir şekilde uygulama yapılamaz. Bu sayede sonrasında gelecek katmanların performansı doğru şekilde sağlamaz.
Bu işlemler tamamlandıktan sonra Self leveling epoksi zemin, Portakal desen epoksi zemin, antistatik epoksi zemin, epoksi boya gibi uygulamalar tamamlanır.

NEDEN EPOKSİ ZEMİN?

Bu sorunun bir çok cevabını bulabilirsiniz. Endüstriyel zemin kaplamalarında genellikle yüksek performans aranır. Bunun için en uygun zemin kaplama türüdür. Mevcut beton zemin’ninizi korumak için bir kaplama yapmak zorundasınız. Ve bu esnada en uygun ürün epoksi zemin kaplamadır. Epoksi zemin hazırlığı’nın önemi performans almanı için en ktirik noktaların başında diyebiliriz.

Reçine Nedir?

Epoksi reçine özel kimyasallar ile uygulanan bir üründür. Genellikle 2 kompenatlı olan epoksi reçinelerin insan sağlığa zararı yoktur. Epoksi zemin hazırlığı aşamasında reçinelerin doğru oradan kullanılması çok önemli bir konudur.

doğru Epoksi ZEmin hazırlığı için;

Profesyonel ekibimiz ile sizlere bu konuda en ince detaylara kadar teknik destek olabilmemiz için bizim ile irtibata geçebilirsiniz.