Stone carpet zemin kaplama son yıllarda artık dış mekanlarda kullanılan ve adından bir hayli söz ettiren bir uygulama haline geldi. Bu uygulama ne kadar dış mekanlarda kullanılan bir ürün olsada iç mekanlarda’da özellikle mağaza Showroom gibi yerlerde kullanımı çok keyifli ve güzeldir.

İÇ MEKAN’LARDA STONE CARPET

stone carpet nerelerde kullanır.

İlk önce iç mekanlar ile başlayalım detaylara. Stone carpet mağaza, cafe, showroom, ofis gibi alanlarda mükemmel bir konfor ve güzel bir tamamlayıcı zemin kaplama olarak karşımıza çıkıyor. Bu alanlarda artık yenilikçi dekoratif ve performansı yüksek zemin kaplama malzemeleri tercih edilmeye başlandı. Yüksek performansı yanı sıra, göze hoş gelen projelerde son derece ergonomik ve kullanışlı hale gelmiştir.

 

RENK ÇEŞİTLERİ NELERDİR

Bu uygulamda renk çeşitleri çok fazladır. Kullanılacak alandaki mimari kombinasyona uygun olarak uyumlu çalışmalar ile son dokunuş olarak tamamlayıcı unsur olur. Renk çeşitlerize buradaki sayfamıza ulaşarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

DIŞ MEKANLAR İÇİN STONE CARPET

stone carpet dış alanlarda kullanımı yüksek dayanıklılık göstermektedir.Dış hava koşullarında yüksek dayanıklılık sağlayan bu uygulama, çok sıcak bölgeler veya soğuk bölgelerde kullanımlarda hiçbir sorun teşkil etmez. Özellikle çok sıcak coğrafi bölgelerde ve UV indeksi yüksek yerlerde inşaat alanlarında kullanılan ürünlerin UV dayanım konusunda sorunları çıkıyor. Bu özelliklere sahip olarak zemin kaplama yüksek güneş ışınlarına maruz kalan yerderke mükemmel sonuç elde etmektedir. Bu konuda detaylı yazımızı okuyarak daha açıklayıcı bilgilere sahip olabilirsiniz.

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

Stone carpet özellikle konusunda çok fazla karakteristik özelliklere sahiptir. Kullanılacak alanlarda yekpare olarak uygulanması, derz aralıklarının olmaması, istenilen desen motif çalışmalarının tamamen uygun şekilde uygulanması son derece güzel özellikleri arasında yerini alıyor. Dış alanlarda özellikle yürüyüş alanları havuz kenarları uygulamaları yapılırken geometrik olarak yapılması istenen yerlerde son derece uyumlu olarak çalışan bir kaplamadır. Genel olarak zemin kaplama ürünlerinde uygulama yapılacak yerlerede fire konusu ortaya çıkar. Bu konuda diğer muadili ürünlerden ayrışarak tamamen firesiz olarak uygulanan nadir yer kaplama malzemesidir.

UYGUN BİR STONE CARPET UYGULAMASI İÇİN NE YAPMALIYIZ

Bu konuda bizler ile iletişime geçerek doğru bilgi ve kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.