Taş halı nasıl uygulanır konumuza girmeden öncel zemin kaplamaları son yıllarda sıklıkla hayatımızda karşımıza çıkmaya başlayan bir zemin kaplama haline geldi.
Fakat yeni olan bu ürün için çok ciddi olarak yanlış uygulama sistemleri yapılıyor. Taş halı nasıl uygulanır, sizlere bu konuda aydınlatıcı bir metin hazırlayarak sizlere taş halı zemin kaplama konusunda önemli bilgiler paylaşacağız.

neden taş halı

Taş halı zemin kaplama uygulaması son derece dekoratif ve yüksek performans gösteren bir zemin kaplama türüdür. Her türlü formda uygulama yaptırabileceğiniz nadir zemin kaplama çeşididir.
Lakin doğru şekilde uygulanması çok önemli bir konudur.

dorğu uygulamayı nasıl anlayacağız?

İlk önce taş halı uygulaması yaptırmak istediğiniz zaman uygulayıcı firmanın güvenirliğini, önceki referansları ve en öenmlisi showroom ve mağazasını ziyaret ediniz. Bu sayede tercih edeceğiniz firmanın bu işi ne ciddiyette yaklaştığını görüp, karar vermeniz açısında önemli rol oynacaktır.

kalite ve doğru uygulama

Uzun ömürlü kaliteli bir uygulama istiyorsanız bu uygulamada doğru montaj çok önemli bir konudur. Fakat doğru ürün ve kullanılacak bağlayıcı reçinenin doğru oranda kullanılması yüksek kalitesi sonuç elde etmenize yardımcı olacaktır.

taş halı nasıl uygulanır

taş halı nasıl yapılır

Taş halı zemin kaplama’da kullanılan en önemli noktalardan ilki bağlayıcı reçinedir. Doğru bir sistem kalınlığında karşılığında belli oranda bağlayıcı reçine kullanmanız şarttır. Aksi takdirde taş tanecikleri çok kısa zamanda birbirinde ayrılarak parçalanmalar meydana gelecektir.

FİYAT FARKI NEDEN KAYNAKLANIYOR

Aynı sistem için aldığınız tekliflerde sorunsuz kullanacağınız ve kaliteli bir sistem detayında 2 teklif arasında ciddi farklılıklar göreceksiniz. Bunun sebebi kullanmakta olunan bağlayıcı reçinenin kaliteli ve en önemlisi belli oradan kullanılmaması en büyük sebeplerdir. Bazı tekliflerin reçetesi doğru değildir ve bunu uygulama esnasında ve bitimi iş tesliminde fark edemezsiniz. Kullanıma açıldığı zaman fark edersiniz ve sizler için üzücü bir sonuç karşınıza çıkması içten bile değildir. Onun için elma ile elmayı doğru şekilde karşılaştırın.

uygulamada teknik sistem nasıl olmalı

Taş halı zemin kaplama sistemlerinde uygulama minimum 8mm kalınlıkta olmalıdır. Bu kalınlıktaki bir sistemde m2 taş sarfiyatınız minimum 16kg/m2 olmalıdır. ( kullanılan taşların kalitesi bu sistemde çok önemli yer teşkil etmektedir.)
En önemli ürün olan reçine( taşların birbirine tutunmasını sağlayan bağlayıcı) bu sistemde MİNİMUM %8 oranında olmalıdır.
Bu oranın altında yani %6 olsa birşey olmaz demeyin. Kesinilkle ama kesinlikle sonuç olarak doğru bir oran olmaz ve kısa zamanda zeminde kopmalar ve deformasyonlar başlar.

neden aquazemin

Ülkemizde 12 seneyi aşkındır taş halı zemin kaplama konusunda yüksek deneyim ve tecrübe sahibi bir partneriz. Örnek uygulamalarımıza buradan ulaşabilir, bizleri daha yakından tanıyabilirsiniz.
İstanbul ataşehirde 250 m2 showroomu ile avrupa ve orta doğunun en büyük taş halı showroomunu sizler için açtık.
TAŞ HALI ZEMİN KAPLAMA YAPTIRMADAN ÖNCE KESİNLİKLE BİZLERİ ZİYARET EDEREK KARAR VERİNİZ.
Bizlere ulaşmak isterseniz iletişim sayfamızdan kolay bir şekilde ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.