Stone carpet nedir konusu son yıllarda merak uyandıran bir zemin kaplama türüdür. Türkiye piyasasına taş halı yani stone carpet ürününü sokan ve son yıllarda adını sıklıkla duyuran bu uygulama gelecek yüzyılda yeni trend zemin kaplamaları arasına girecek gibi duruyor.

Aquazemin 2011 yılında kurulduğu zaman Türkiye’de farklılık ve değişiklik adımıyla kurulmuştur. Bu konuda ilk olarak stone carpet ürünü ile giriş yapmıştır Türkiye piyasasına.

STONE CARPET NEDİR?

Stone carpet özel olarak hazırlanan ve çeşitli ebatlı taşları bağlayıcı reçine ile harman yapılıp zemine uygulama yapılan bir sistemdir.

NERELERDE KULLANILIR?

Bu uygulama ekseriyetle dış mekanlarda kullanılsada son zamanlarda iç mekanlardada kullanılmaya başlamıştır. Özellikle havuz kenarları, yürüyüş yolları, veranda vb. yerlerde kaymaz yekpare yüksek performans gibi özellikleri ön planda olmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir.

ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Stone carpet dış mekan özellikleri konusunda detaylı yazımıza buradaki linki tıklayarak ulaşabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

FİYATLARI NASILDIR?

Bu konuda çok fazla konu ve detay vardır. Özellikle kullanılacak alanın durumu metraj bilgisi ve proje detayları öncelikleri belirlemektedir. Bu yazımızda ise detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Taş halı dış mekanlarda sıklıkla kullanılmasının yanı sıra iç mekanlardada tercih edilmektedir. Sebepleri ise mükemmel bir yürüyüş konforu sağlamaktadır. Hafif gözenekli yapısı sayesinde yürürken ayak masajı hissi vermesi ise en güzel özelliklerinden bir tanesi diyebiliriz.

stone carpet

Özellikle yerden ısıtlamalı sistem yapılan konut’larda ısı dağılımı çok homojen olmasından dolayı ısı kaybı minimumdadır.
Yerinde dökme şeklikde uygulanan bir kaplama olduğu için stone carpet istenilen motif desen özel kalıplar sayesinde yapılarak mekanlarda farklılık katması en önemli özelliklerinden bir tanesi demek yanlık olmaz.

Bu uygulama yapılırken zemin’in sağlam ve yüksek dayanıklı olmasıda önemlidir. Sebebi ise taş halı zemine yüksek yapışma sağlayan bir kaplamadır. Onun için alt zeminde oluşacak bir gücsüz durum yapılan imalata zarar verecek, ve kullanım açısında kötü bir durum ortaya çıkacaktır.

Dış mekanlarda sıcak veya çok soğuk alanlarda bu uygulamayı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Sıcaktan veya aşırı soğuk ilkimlerde uygulama kesinlikle zarar görmez. Tabiki bununda bir sınırı vardır. Ürünün sıcak soğuk yanım aralığı +60-40 derecelerdedir.

BU ÜRÜNE NASIL ULAŞABİLİRİM?

Taş halı uygulamasına uzun yıllardır tecribe sahibi, uzman kadromuzun ile destek verebilmek için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.